Na začiatku novembra zažijeme v bode.K7 nitriansku verziu festivalu fjúžn.

Mini festival fjúžn na cestách sa uskutoční v bode.K7 6. 11. 2021 o 18.00.V spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku prinesie diskusno-divadelnú formu Divadlo Fórum: Na Slovensku po slovensky / Forum Theatre: Na Slovensku po slovensky.
Pätnásť ľudí z Afganistanu, zo Sýrie, Somálska, z Iraku, USA, Maroka, Egypta a zo Slovenska v jednom predstavení. Ich kolektívne dielo vzniklo metódou divadla fórum, počas ktorého sa diváci a „herci“ stretávajú spolu na scéne a diskutujú o reálnych príbehoch a témach diskriminácie v spoločnosti.

Divadlo fórum je najčastejšou formou divadla utláčaných, estetického hnutia, ktorého cieľom je posilňovanie diskriminovaných skupín a aktívny dialóg o rôznych formách útlaku v spoločnosti.

Pozývame vás na toto jedinečné predstavenie, ktoré sa zameriava na situácie, ktoré zažívajú ľudia z iných krajín na Slovensku.
Predstavenie bude v anglickom a slovenskom jazyku.
Projekt Forum Theatre: Road to Openess vznikol vďaka finančnej podpore Veľvyslanectva Nemeckej spolkovej republiky a Európskej komisie ako súčasť projektu “I am European: Migration Stories & Facts for the 21st Century”.

Epidemická informácia
Režim: KZ - kompletne zaočkovaní.
Počet divákov podľa epidemických možností, vstup bezplatný.
Bezplatná registrácia miesta na predstavenie na production@nitrafest.sk.