Spoznajte Našich

Jedinečná výstava fotografií je v Galérii Za sklom sprístupnená do 28. marca 2022.

Spoznajte ľudí, ktorí našli na Slovensku nový domov, prostredníctvom ich portrétnych fotografií. Galéria Za sklom, ktorá je súčasťou bodu.K7 – priestoru pre kultúru, kreativitu a komunitu, priblíži výstavou Naši pohľad na Slovensko, kariérne ciele i obľúbené slovenské slová jedenástich ľudí pochádzajúcich z rôznych častí sveta.

Kto sú „naši“?

„Naši“ sú ľudia, ktorí sa narodili v zahraničí alebo majú slovensko-zahraničný pôvod. „Naši“ žijú, pracujú alebo študujú na Slovensku. „Naši“ sú naši kolegovia, susedia, priatelia. Výstava je súčasťou kampane, ktorú pripravilo občianske združenie Mareena s cieľom poukázať na prínos ľudí zahraničného pôvodu pre našu spoločnosť. Združenie chce prispieť k lepšiemu porozumeniu a vnímaniu rozmanitosti ako pozitívneho elementu v spoločnosti. Na výstave nájdete napríklad portrét futbalistu Oscara z Mexika, medika Hamida z Afganistanu, aktivistu Martina z Ugandy či fotografky Kvet so slovensko-vietnamskými koreňmi. Spoznajte ich aj prostredníctvom zaujímavých príbehov a postrehov o Slovensku, ktoré ste možno nikdy nepočuli. Fotografie vytvorila Kvet Nguyen, ktorá by chcela zbližovať ľudí pomocou umenia.

Súčasťou výstavy, ktorá bude v Galérii Za sklom bodu.K7 nainštalovaná do 28. marca 2022, je interaktívny prvok, v ktorom môže každý návštevník zanechať odkaz. Napíšte organizátorom výstavy, prečo je podľa vás diverzita prínosná, a podeľte sa s ostatnými návštevníkmi o svoj pohľad na svet a vnímanie jeho rozmanitosti. Svoj odkaz vhoďte do označenej schránky pri vstupe.