Istota v neistotách s Divadlom K

Istota v neistotách s Divadlom K

V pondelok 19. júna bude u nás hosťovať bratislavské Divadlo K s tromi performanciami z autorskej inscenácie Neistota. Tento divadelný súbor pôsobí na nezávislej scéne od roku 2015. Združuje ľudí z oblasti divadelného, audiovizuálneho a výtvarného umenia. Zameriava sa na autorskú a interdisciplinárnu tvorbu. Vytvára komunitný priestor pre umelecké a kultúrne spolupráce.

Inscenácia v réžii Márie Piatrikovej je o istote rodiacej sa v neistotách.  Tri ženy, tri svety neistoty. Vnútorné, autentické aj rozporuplné spôsoby spolunažívania istoty a neistoty v živote jednotlivca. Reflektujú prekonávanie naučených vzorcov, vykročenie do neznáma, sebaspochybňovanie, vyrovnávanie sa s očakávaniami okolia, hľadanie vlastnej identity vo vzťahoch a v spleti medzi vlastnými túžbami, emóciami a realitou. Diváci putujú spolu s performerkami z jednej scény do druhej, pričom nevedia, kde presne sa nasledujúca scéna odohrá a aké ďalšie zákutia neistoty odhalí. 

Fragmenty z autorských textov:

"Na to, aby bol môj deň plnohodnotný a dobrý, musím byť extrémne produktívna. Aj napriek tomu, že toho urobím veľa, večer sa zneisťujem, či robím dosť veľa, či to stačí. Či sa dostanem tam, kam sa mám dostať a či keď sa dostanem na to miesto, či si to všimnem, že som tam."

"Mám rada výšky. Človek musí vyjsť hore, aby mal výhľady. A to je veľakrát náročné. Často si vyberám strmé trasy, lebo viem, že hore to bude stáť za to. Je s tým spojený adrenalín, s tou výškou, nebezpečím a nepohodou z počasia. Je to pre mňa stav, kedy sa mi rýchlo rozbúcha srdce. Cítim každú bunku v tele. Stav bytia tu a teraz. Taká sloboda a adrenalín dokopy, že už živšia ani nemôžem byť."

"Keď sa cítim neistá, mám pocit, že som strašne videná. Každý vidí do mojej hlavy, aké mám slabosti, čo teraz prežívam. Vidí moje myšlienky, aj tie, za ktoré sa hanbím. Nemám súkromie. Mám pocit, že je to všetko na verejnom mieste, ako na tanieri a nechcem aby to tam bolo."

Texty a fotografie: web a FB Divadla K