Letné kino s festivalom Jeden svet

V auguste a septembri bude bod.K7 patriť dokumentárnemu filmu. S festivalom Jeden svet sme pre vás v sekcii Nočné premietanie s festivalom Jeden svet pripravili kolekciu zaujímavých európskych snímkov na aktuálne témy. Vstupné na všetky projekcie je dobrovoľné.

8. 8., utorok, 20.00 – 21.11
Modelka Maddy & V riadkoch

Na predvádzacie mólo v rámci Newyorského týždňa módy 2015 vyšla mladá žena menom Madeleine Stuart a všetkých ohúrila. Maddy, modelka s Downovým syndrómom, žiarila šťastím a bola sama sebou. Švédsky film je o tom, ako s mamou Rosanne cestujú po svete a ukazujú, že každý si môže plniť sny a má svoje miesto na zemi.
Slovenský krátky film V riadkoch je osobnou výpoveďou vinára zo Šurian o hľadaní vnútornej rovnováhy a pokoja v kontakte s prírodou, ako aj chválou manuálnej práce.

21. 8., pondelok, 20.00 – 21.14
Zem je modrá ako pomaranč

Dokumentárny film o živote rodiny s tromi deťmi, ktorá žije v malom meste v tzv. červenej zóne Donbasu, ktoré bolo po ostreľovaní jedným z najviac zničených. Roky 2014 – 2015 boli pre túto rodinu veľmi ťažké. Celé mesiace prežívala v pivnici svojho domu, domy v okolí aj škola boli úplne zničené. Ukrajinská režisérka Iryna Cilyk zachytáva rodinu vo chvíli, keď sa najstaršia dcéra Miroslava rozhodne natočiť vlastný film o tom, čo prežili.

4. 9., pondelok, 20.00 – 21.22
Tobi vo farbách dúhy

Dokumentárny film Alexy Bakony je o rodine žijúcej v zapadnutej dedinke v Maďarsku. Éve sa jej šestnásťročné dieťa zverilo s tým, že je transrodové. Ako Tobi je odhodlané stať sa biologicky mužom a nebyť závislé od svojej rodiny. Éva sa pokúša byť matkou, ktorú jej dieťa potrebuje. Dlhoročná cesta Évy a Tobiho je emotívnym príbehom oslobodenia sa, akceptácie a nachádzania seba samého.